Łączymy problemy z rozwiązaniami

 

Największa sieć wsparcia samorządów lokalnych
w Polsce

Dla samorządowców, gminnych skarbników, doradców podatkowych i wszystkich zainteresowanych finansami lokalnymi

Kontaktujemy tych, którzy wiedzą z tymi. którzy poszukują.

Nie szukaj tego, co znaleźli już inni ! Poznaj siłę zbiorowej wiedzy i inteligencji.

Szybkie, konkretne, jednoznaczne, tanie – rozwiązania problemów podatków i opłat lokalnych

Dla Samorządowców

Łączymy doraźne problemy urzędników samorządowych w zakresie podatków i opłat lokalnych, prawa podatkowego, procedur podatkowych, postępowania przedsądowego i procesowego, pomocy publicznej z ich rozwiązaniami.

Jeżeli się Tobie wydaje, że trudność z jaką się spotykasz, jest jedyna w swoim rodzaju – to zapewne wydaje ci się źle.

Ordynacja podatkowa jest w Polsce jednolita. Zapewne nie musisz wywarzać otwartych drzwi. Ktoś, gdzieś już się z takim problemem, jak Twój zmagał. Skorzystaj z jego doświadczeń. Będzie szybciej i taniej. Wykorzystaj zaoszczędzony czas konstruktywnie, na obiektywnie rozwijające działania.

Ponad 25 lat doświadczenia wydawnictwa TaxPRESS w doradztwie samorządowym, wydawaniu kilkunastu tytułów prasowych poświęconych samorządności, pozwoliło na stworzenie sieci kontaktów i obszernej bazy wiedzy. Zgromadziliśmy garnitur ekspertów. Są wśród nich, mówiąc nieskromnie, prawie wszyscy, którzy się na sprawach finansów samorządowych znają najlepiej.

Jak to działa ?

Jako upoważniony pracownik urzędu municypalnego, załóż konto w naszym serwisie.

Da ci to możliwość uczestnictwa w naszej społeczności, prezentowania problemów oraz uzyskania kontaktów z ekspertami. Możesz zajmować stanowisko wobec publikowanych w serwisie artykułów oraz zamieszczać własne.

 

Rejestracja,  jak i pozostałe funkcje, są obecnie bezpłatne.

 

Możesz również zapoznać się z profilami innych urzędów oraz prezentowaną przez nie problematyką. Wymienić doświadczenia.

 

Najważniejsze. Wystawisz zlecenie na konkretny problem w poszukiwaniu rozwiązania. Informacje przekazywane są do ekspertów, których spektrum zainteresowań leży w zakresie opisanej przez Ciebie specjalności.

 

Uzyskujesz możliwość porozumiewania się z uczestnikami systemu za pomocą dyskretnego czatu. Na maila otrzymujesz informację o statusie twojego zlecenia. Zainteresowaniu nim i oglądalności.

 

Załóż konto  lub zaloguj się, jeżeli konto posiadasz.

Dla Ekspertów

Finansów Samorządowych

 

Przybliżamy wasze kompetencje do potencjalnych klientów. Słusznie bowiem uważacie, że wasza wiedza podatkowa, prawna i poligonowe doświadczenia nabyte podczas pracy w samorządach, na wydziałach prawa administracyjnego, w kancelariach specjalizujących się w doradztwie jednostkom samorządu mogłyby być lepiej wykorzystane, gdyby wiedzieli o nich ci, którzy akurat waszych doświadczeń potrzebują.

 

Jak to działa ?

 

Załóż konto w naszym serwisie. Stwórz możliwie wyczerpujący profil zawodowy eksperta samorządowego, według zalecanego schematu.

 

Uzyskasz dostęp do nowych zleceń. Niekiedy jednorazowych. Czasami rozpoczynających współpracę z samorządem lokalnym na wiele lat.

 

Otrzymasz sposobność kontaktów ze specjalistami Twojej branży. Prezentowania przemyśleń, uwag, analiz na temat finansów samorządowych  w naszej sekcji prasowej.

 

Zbudujesz swoją reputację w oparciu o nasze, jedyne tego rodzaju narzędzie Internetowe.

podatki lokalne, doradztwo podatkowe
logo-Wydawnictwa

Największa sieć doradztwa dla samorządów w Polsce

 

Wsparcie.Samorządu.pl

Samorządy poszukują porady

Najnowsze zlecenia

Subskrybuj nasz InfoList

Nowe przepisy, orzeczenia, interpretacje, studia przypadków.
Prosto, jednoznacznie, ciekawie.

Jednostki Samorządu Terytorialnego

członkowie sieci Wsparcie.Samorządu.pl

POLSKI SYSTEM PODATKÓW LOKALNYCH

Dlaczego tu jesteś ?

Polski system podatków lokalnych, tak w kwestii wymiarowej, jak i proceduralnej jest skomplikowany. Każda władza, wraz z kolejną kadencją parlamentu dokładała do niego swoje pomysły i rozwiązania, realizując obiektywnie słuszne postulaty lub własne partyjne interesy modulowane ideologią lub doraźnymi potrzebami. Nie bez znaczenia są też przecież lokalne zwyczaje. Wszak samorząd terytorialny to w gruncie rzeczy rząd, kreujący prawo na podległym mu terytorium.

 

 

W tym stanie rzeczy, prawo samorządowe ma charakter kaskadowy. Bywa niespójne. Co też trzeba powiedzieć, wzajemnie się wykluczające oraz pozostające w konflikcie z celami obieralnych władz lokalnych.

Wprawdzie można wprowadzić podatek na gruncie istniejących regulacji, tylko … kto mnie potem na następną kadencję wybierze !? – zastanawia się niejeden wójt lub prezydent miasta.

 

SAMORZĄD JEST GWARANTEM :

….. bezpieczeństwa, zdrowia, wolności, edukacji, własności, mobilności, czystości, transportu, kultury, sportu, handlu, pomocy w potrzebie i pochówku wszystkich obywateli naszego państwa.

 

 

Dlatego potrzebne są mu pieniądze.

Nasz Zespół

Założyciele sieci doradztwa samorządowego

 

Wsparcie.Samorządu.pl

O prawie, podatkach i pieniądzach w samorzadąch. Publicystyka, analizy, informacje, sensacje, komentarze

Finanse Samorządowe ; Wiadomości

obiektywne, przewrotne, dogłębne, demaskatorskie, bez cenzury

Fundacja_Batorego_ul._Sapieżyńska_8_w_Warszawie_2020

ILE SAMORZĄDNOŚCI W SAMORZĄDZIE ?

Eksperci Fundacji Batorego opracowali Indeks Samorządności. „To pierwsza próba kompleksowego uchwycenia zmian siły samorządu lokalnego oraz relacji rząd-samorząd na przestrzeni lat 2014-21”. Badaczom chodziło o skwantyfikowanie rzeczywistej siły władzy lokalnej.…

Urząd_miasta_Tomaszowa_Mazowieckiego

PSIA BUDA ZA 60 TYSIĘCY

W Tomaszowie Mazowieckim  za 12 mln zł mają wybudować nowe schronisko dla zwierząt. 8 mln daje budżet centralny, 4 mln dokłada samorząd. Dzięki tej inicjatywie z bezdomności ma być wydobytych…

capitol-22546_1920

BURMISTRZ PEDAŁOWAŁ W WASZYNGTONIE

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki poleciał do Waszyngtonu na spotkanie z prezesem Banku Światowego w sprawie pozyskania funduszy na budowę dróg rowerowych we własnej gminie. Towarzyszył mu prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych…

wild-boar-2256296_640

DZIK SKARBEM PAŃSTWA

RIO w Krakowie wyjaśniła burmistrzowi gminy Krzeszowice magistrowi inżynierowi Wacławowi Gregorczykowi, że gmina nie może zlecać i finansować odłowu lub odstrzału sanitarnego dzików, ponieważ są to zadania z zakresu administracji…

20180419-181414-poland-lodz-2018

PRZYGODNY JAROSŁAWA Z ŁODZI

Zawsze i wszędzie, zdarzają się tacy społecznicy, którzy chcą wiedzieć, co  mało kogo interesuje, jak na przykład pan Jarosław K z Łodzi. Ów z uporem godnym lepszej sprawy indagował UM…

Podlaskie_-_Brańsk_-_Brańsk_-_Binduga_v-SE_20110903_01

DROGI DO TANIOŚCI

Andrzej Jankowski, wójt gminy Brańsk, wyliczył i dowiódł, że budowa dróg betonowych własnym sumptem i wysiłkiem pracowników urzędu gminy kosztuje samorząd 250 tys. zł za kilometr. A gdyby wykonywała to…