Katarzyna Pobożna

Katarzyna Pobożna

Starsza księgowa
4.3 (1 Opnia)

O mnie

Od 20 lat prowadzę księgowość średnich i dużych firm. Rozpoczynałam od stanowiska specjalistki w firmie  handlowej. Następnie zostałam księgową. Obecnie kierownikiem działu księgowości. Lata praktyki nauczyły mnie pokory wobec prawa podatkowego, jak również upoważniają do pewnej odwagi w kwestiach ocen stosowania go przez organa skarbowe. Dziesiątki niestandardowych incydentów oraz sporów z władzami fiskalnymi, pozwoliło mi uzyskać wiedzę, której nie można nauczyć się ani wyrozumować. Doceniam, niedocenianą wartość czynnika ludzkiego w kontaktach z Urzędami Skarbowymi. Mam na tym polu dobrą praktykę.

Przebieg kariery

Młodszy specjalista
Rafineria Jasło (przedsiębiorstwo państwowe) 1992-10-10 - 1996-09-10 Bezpośrednie i osobiste kontakty z miejscowym Urzędem Skarbowym. Obsługa sprawozdawczości z zakresu ubezpieczeń społecznych. Prowadzenie dokumentacji sprzedażowej – wówczas jeszcze w formie papierowej.
Specjalista ds. rachunkowości
Jasło-GAZ S.A 1998-12-01 - 2000-03-12 Rozliczanie podatku dochodowego w/w spółki. Korekty podatkowe oraz prowadzenie sporów z organami skarbowymi. Współpraca z biurem prawnym firmy w zakresie redagowania korespondencji z urzędem skarbowym. Rozliczenia roczne w zakresie podatku dochodowego przedsiębiorstwa, jak i jego pracowników ( tak zwany PIT).

Wykształcenie

Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Rzeszowie im. Leopolda Caro
magister 1990-10-01 - 1995-10-01 Studia na wydziale ekonomicznym w/w uczelni. Tytuł magistra uzyskałam w wyniku obrony pracy magisterskiej pod tytułem: „Rachunkowość przedsiębiorstwa państwowego w warunkach wolnego rynku”. Promotorem pracy był dr Zbigniew Żukowski. Pracę oceniono na „bardzo dobry” w ówczesnym czterostopniowym systemie ocen. Moja średnia ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych 3.9. Byłam członkinią Akademickiego Koła Rachmistrzów Podatkowych.
Akademia Szkolenia Podatkowego
dyplomowany księgowy 2001-03-03 - 2005-04-03 Kwalifikacje księgowej, poza doświadczeniami wyniesionymi z pracy zawodowej uzyskałam w wyniku trzyletniego kursu w trybie eksternistycznym zorganizowanego przez Akademię Szkolenia Podatkowego w Przemyślu. Jego dyplom równoznaczny jest z tytułem biegłej księgowej i wpisem do ewidencji Księgowych Polskich

Opinie

4.3 W oparciu o 1 opinię
Zaangażowanie
Progressive working attitude
5.00
Skuteczność
Good teamwork spirit
5.00
Wiedza i doświadczenie
Skills and experience meet well
5.00
Wynagrodzenie
Suitable salary
2.00

Odpowiedz

Skasuj odpowiedź
Wersja BETA
Wyślij wiadomość
Rezygnuję
Poproś o złożenie aplikacji

Select job to invite this user